Makale Çağrısı: Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi (MJES) (ISSN:1301-1359)

 

Değerli Meslektaşlar,

Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi (MJES), Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü tarafından Avrupa Hukuku, Avrupa İktisadı ve Avrupa Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler konuları üzerine 1991 yılından bu yana yılda iki defa yayımlanan (Haziran-Aralık) disiplinlerarası uluslararası akademik bir dergidir. MJES EBSCO Publishing, ECONLIT ve ASOS Index tarafından indekslenmekte; ULAKBIM tarafından izlenmektedir.

2018 (2) sayısında basılmak üzere yukarıda belirtilen alanlarda, daha önce basılı veya elektronik ortamda yayınlanmamış İngilizce ya da Türkçe makalelerinizi, karar çevirilerinizi, vaka çalışmalarınızı veya kitap eleştirilerinizi DergiPark sistemi üzerinden ya da mjes@marmara.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergimizin Aralık sayısı için çalışmalarınızın son gönderim tarihi Ekim ayının ilk haftasıdır.

Tüm yazarlar makalelerinin süreçleri ile ilgili düzenli olarak bilgilendirilirler. Hakem süreci en az 8 hafta sürmektedir. Kabul alan makale, yayımlanmak üzere basım sürecine girer.

Dergimiz ücretsizdir ve isteyenler mjes@marmara.edu.tr mail adresine dergi taleplerini iletip kurye ücretini ödeyerek elimizde bulunması kaydıyla ilgili sayıyı temin edebilirler. Dergimizin tüm sayılarına online olarak web sitemizden ve DergiPark sisteminden erişilebilirsiniz.

 

 

 

Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi

Avrupa Birliği Enstitüsü

Marmara Üniversitesi, Göztepe Kampusu, Kadıköy-İstanbul

URL: http://avrupa.marmara.edu.tr

E-posta: mjes@marmara.edu.tr

Tel: + 90 216 336 33 35

Faks: + 90 216 347 45 43


Bu sayfa Avrupa Araştırmaları Enstitüsü tarafından en son 19.04.2018 17:15:27 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM