ADEP Projesi Kapanış Toplantısı gerçekleştirildi.

Marmara Üniversitesi bünyesinde yürütülen Suriyeli öğrencilerin Türkiye'deki yüksek öğretime adaptasyonu üzerine İstanbul'daki beş büyük üniversitede yapılan anket bulgularını değerlendiren araştırma projesi tamamlandı. Sosyal Bilimler alanında yürütülen "Covid-19 Salgını Döneminde İstanbul'daki Beş Üniversitede Yüksek Öğrenim Gören Suriyeli Öğrencilerin Türkiye'ye Uyumu: Sorunlar ve Çözüm Önerileri" başlıklı ADEP (Araştırma Üniversitesi Destek Programı) Projesi'nin kapanış toplantısı paydaş üniversite temsilcilerinin de katılımıyla 8 Aralık 2023 Cuma günü gerçekleştirilmiştir. 

adep_toplantı_1.jpg (75 KB)

Marmara Üniversitesi Avrupa Araştırmaları Enstitüsü tarafından yürütülen projeye İstanbul Üniveritesi, İstanbul  Üniversitesi - Cerrahpaşa, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi paydaş olarak katılmışlardır. Projede yer alan üniversitelerde eğitim alan Suriyeli öğrencilere yönelik gerçekleştirilen anketin sonuçları değerlendirilmiştir. 

adep_toplantı_2.jpg (82 KB)

Proje kapsamında bir makale ve bir kitap yayınlanmıştır. "Suriyeli Üniversite Öğrencilerinin Türkiye'ye Uyumu: Covid-19 Salgını Sürecinde İstanbul'da Beş Kamu Üniversitesinde Gerçekleştirilen Ampirik Bir Çalışma" başlıklı Marmara Üniversitesi Yayınevi tarafından yayınlanan kitaba ulaşım için bağlantı kullanılabilir. Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi'nde yayınlanan "Marmara Üniversitesi'ndeki Suriyeli Öğrencilerin Pandemi Döneminde Uygulanan Hibrit Eğitimde Yaşadıkları Sorunlar ve Çözüm Önerileri" başlıklı makaleye ulaşmak için bağlantı kullanılabilir. 


Bu sayfa Avrupa Araştırmaları Enstitüsü tarafından en son 12.12.2023 16:11:16 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM