Avrupa'da Siyasal İletişim ABD.

Avrupa’da Siyasal İletişim  yüksek lisans programı iletişim ve ve medyanın siyasal tutum ve davranışları nasıl etkilediğine odaklanmaktadır. Öte yandan program, siyasal sistem ve siyasal kurumların  çalışmaları hakkında iletişimin neleri gözler önüne serdiğine yoğunlaşmaktadır.

Avrupa’da Siyasal İletişim  Anabilim dalı hem Türkiye’de Avrupa’nın doğru anlaşılması, hem de Avrupa kıtası  ülkelerinde Türkiye’nin imajının olumlu yönde şekillenmesi için Avrupa ülkelerinin toplumsal yapılarını ve dillerini iyi bilen uzmanlar yetiştirilmesini hedeflemektedir.

Avrupa’da Siyasal İletişim ABD’da okutulacak dersler arasında Medya Ekonomisi ve İşletmeciliği, Medya ve Lobicilik, Kriz İletişimi, Dijital İletişimin Temelleri, Kamusal ve Siyasal İletişimin Temelleri gibi dersleri saymak mümkündür.

Avrupa’da Siyasal İletişim Anabilim dalı 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Fransızca, İngilizce ve Türkçe dillerinde açılacaktır.

 

2021 - 2022 Güz Yarı Yılı Ders İzleme Programı

Medya Ekonomisi ve İşletmeciliği

Türkiye - AB İlişkileri I

Medya ve Lobicilik

Kamusal ve Siyasal İletişimin Temelleri

Hukuk, Kamu Sektörü ve Siyasal İletişim

 

2021 - 2022 Fall Term Syllabus

Media Economics and Management

Turkey - EU Relations I

Media and Lobbying

The Fundamentals of Public and Political Communication

Law, Public Sector and Fiancing of Political Communication

 

Département de la Communication Politique en Europe [FR] 

Le Département de Communication Politique en Europe propose des programmes au niveau de la maîtrise (MA). Le département vise à fournir les étudiants avec la connaissance sur la manière dont la communication interagit avec la politique.

Parmi quelques des cours au Département de la Communication Politique en Europe, sont les suivants: Économie et Gestion des Médias, Média et Lobbying, Communication de Crise, les Fondamentaux de la Communication Digitale, les Fondamentaux de la Communication Publique et Politique.

En plus de français, les langues de travail du programme sont le turc et l'anglais. Les étudiants doivent réussir 10 cours, dont un séminaire, au cours de leurs deux premiers semestres. Ils sont obligés de présenter leur thèse de maîtrise dans les délais fixés par l’Institut.


Bu sayfa Avrupa Araştırmaları Enstitüsü tarafından en son 26.11.2021 23:38:49 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM