Makale Çağrısı

MARMARA AVRUPA ARAŞTIRMALARI DERGİSİ

MAKALE ÇAĞRISI

 

 

Değerli Meslektaşlar,

 

21. yılında Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi (ISSN:1301-1359) sizleri Avrupa konularını içeren çalışmalarınızı yayınlatmaya davet ediyor. Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi, Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü tarafından AB hukuku, siyaseti, ekonomi ve uluslararası ilişkiler konuları üzerine yılda iki defa basılan çoklu-disiplinli uluslararası akademik bir dergidir.

MJES, iki kapalı hakem surecine sahip olup 1991 yılından bu yana basılmaktadır. Sıradaki sayıda basılmak üzere İngilizce ya da Türkçe makalelerinizi aşağıdaki mail adresine iletebilirsiniz: mjes@marmara.edu.tr

Tüm yazarlar makalelerinin süreçleri ile ilgili düzenli olarak bilgilendirilirler. Hakemlerden geri dönüşler en az 8 hafta sürmektedir. Kabul alan makale, sıradaki sayıda basım sürecine girer. Yazarlara yönelik bilgilendirme ve diğer detaylara websitesinden erişilebilir.

Dergimize kitap eleştirilerinizi, karar çevirilerinizi ve ilgili alanlara yönelik vaka çalışmalarınızı da gönderebilirsiniz.

Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi EBSCO Publishing, ECONLIT ve ASOS Index tarafından indekslenmekte; ULAKBIM tarafından izlenmektedir. Dergimiz ücretsizdir ve isteyenler mjes@marmara.edu.tr mail adresine dergi taleplerini iletip kurye ücretini ödeyerek elimizde bulunması kaydıyla ilgili sayıyı temin edebilirler. Yazarlara dergimiz ücretsiz olarak gönderilmektedir. Dergimizin tüm sayılarına online olarak web sitemizden erişilebilirsiniz.

 

Hakemlik Daveti

Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi, sizleri dergimizin hakem ekibinin bir parçası olmaya davet ediyor. Eğer dergimize gelen makalelere hakemlik yapmak istiyorsanız, lütfen bize AB çalışmaları içindeki ilgi alanlarınızı belirten CV’nizi gönderin: mjes@marmara.edu.tr

 

Marmara Avrupa Araştırmaları Dergisi
Avrupa Birliği Enstitüsü
Marmara Üniversitesi, Göztepe Kampusu, Kadıköy-İstanbul
URL: http://avrupa.marmara.edu.tr
E-posta: mjes@marmara.edu.tr
Tel: + 90 216 336 33 35
Faks: + 90 216 347 45 43


Bu sayfa Avrupa Araştırmaları Enstitüsü tarafından en son 29.01.2015 09:48:55 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM