EK SÜRE


YÖK Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Diğer Hükümler Madde 35(8) (Ek:RG-10/6/2020-31151): Yükseköğretim kurumları tarafından, afet ve salgınlarda tez aşamasındaki lisansüstü eğitim öğrencilerine talepleri halinde 1 yarıyıl, afet veya salgının aşamasına göre tekrar başvurmaları durumunda 1 yarıyıl daha olmak üzere iki yarıyıl ek süre verilebilir, verilen bu ek süreler azami süreden sayılmaz.”

Hükmü uyarınca 07 Aralık 2021 tarih ve 418-12 sayılı Üniversitemiz Senatosu kararına göre "İki yarıyıl ek süre hakkını tamamlamamış tez aşamasındaki tezli yüksek lisans ve doktora öğrencilerine başvuru yapmaları halinde ek süre verilmesi hususunda" karar almıştır.

Yararlanma hakkı olan öğrencilerimizin (Covit 19 salgını süresince hiç ek süre almamış ya da bir kez ek süre almış öğrenciler) dilekçelerini 31 Ocak 2022 tarihine kadar Enstitümüz Öğrenci İşlerine göndermeleri gerekir.

Kayıt dondurma ile ek süre farklı süreçlerdir. Ek sürede aktif öğrenciliğiniz devam eder ve öğrencilik yükümlülüklerinizi  (harç yatırma vb.) yerine getirmeniz gerekir.

Başvuru formuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

HIZLI ERİŞİM